Yurt Dışı Eğitim Süreci

  1. ÖN GÖRÜŞME : Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenci ile öngörüşme yapılır. İstekleri belirlenerek vize ile ilgili sorunu olup olmadığı sorgulanır.

  2. OKUL-ÜLKE GEREKSİNİMİ: Öğrencinin ekonomik durumuna bağlı olarak gereksinimi doğrultusunda gideceği okul, ülke, eğitim programı hakkında bilgi verilir. Okullar ve ücretleri anlatılır, katalogları gösterilir. Okul ücreti, konaklama tercihi, sağlık sigortası , havaalanı transferi, vize ücreti masrafları ilave edilerek kalacağı süre içindeki maliyet bilançosu çıkarılır ve öğrenci her konuda bilgilendirilir. Gideceği dönemde promasyonlu okullar varsa kendisine bilgi verilir.

  3. KAYIT: Eğitimi için karar veren öğrenciye kayıt formu imzalatılır. Depositosu alınarak okuluna gönderilir. Deposito okul kayıt ücretinden düşülür. Birkaç gün içinde okuldan, öğrencinin vize başvurusunda kullanacağı kayıt belgesini okuldan getirir.

  4. UÇAK BİLETİ: Vize alınmadan çıkacağı tarihe göre vize rezarvasyonu yapılır. Öğrenci vizesini aldıktan sonra uçak bileti alınır.

  5. PASAPORT-VİZE İŞLEMLERİ: Pasaportu olmayan öğrencilere pasaport bilgileri ve ücretleri hakkında bilgi verilir. Pasaportunu getiren öğrenciye , gideceği ülkenin vize belgeleri listesi verilir, belgelerin en kısa süre içinde teslimi istenir. Vize görüşmesine davet edilen öğrencilere sorulacak sorular hakkında bilgi verilir.

  6. OKUL KONAKLAMA: Kayıt sırasında öğrencinin konaklama depositosu alınır. Öğrenci bu ücreti ya kendisi bankaya yatırır yada tarafımızdan yatırılarak dekontu kendisine verilir. Vize alındıktan sonra deposito ücreti hesabından düşürülür. Yurtdışına yapılan havale ücreti AACE Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız tarafından yapılır ve ücret olarak öğrenciden talep edilmez.

  7. GİDİŞ ÖNCESİ İLETİŞİM : Öğrencinin gideceği ülke hakkında öğrencinin istediği bilgilendirme yapılır. Havaalanı transferleri hakkında bilgi verilir.

  8. VARIŞ VE SONRASI : Öğrencinin ülkeye vardıktan sonra karşılaşabileceği her sorunu çözmesine yardımcı olmak üzere telefon numarası-e-mail ve hertürlü iletişim bilgileri verilerek 24 saat sorun yaşamaması sağlanır