LINK SCHOOL

1992 yılında kurulan Link School of English orta büyüklükte Swiegi yerleşim alanında bulunup aile tarafından işletilmektedir. Bölge sakinliğiyle hem iyi bir eğitim ortamı için mükemmel hem de aynı zamanda St. Julian’a yakındır. Biz Link School’da her öğrenciye özel ilgi göstermekle övünüyoruz
Genel İngilizceden (yedi seviye) Uzmanlık Alanı Derslerine ve Sınav Hazırlık Kurslarına kadar geniş bir kurs yelpazesi sunuyoruz. Sene boyu yürüttüğümüz ve beğeniyle karşılanan Uzmanlık Kurslarımız İş İngilizcesi, Turizm için Yazılı İngilizce (TYİ), Tıbbi İngilizce ve Bankacılık için İngilizce kurslarını içermektedir. Link School of English British Institute’un Malta’daki tek resmi sınav merkezidir. Öğrenciler eğer isterlerse okulumuzdaki sınava katılmadan önce hazırlık sınıflarından yararlanabilirler. British Institute sertifikası UCAS İngilizce yeterlik sınavı olarak tanınmaktadır ve İngiltere’deki birçok üniversite ve kolej tarafından kabul edilmektedir. Sertifikalar Avrupa Konseyi’nin onayladığı standartlar doğrultusunda hazırlanmaktadır (Avrupa Ortak Çerçevesi). Ayrıca TOEFL ve IELTS sınavlarına hazırlık için yoğun programlar sunuyoruz.
Okulumuzun ana binası bütün yıl boyunca açıktır ve tam klimalı sınıflara, video oadasına, dershaneye, oyun odasına, serbest WireLess bağlantısına, ücretsiz internet Cafeye ve teraslı çok güzel bir bahçeye sahiptir. Yaz aylarında da ikinci şubemiz olan Junior University’de ders veriyoruz. Burada 90 sınıf, kantin, spor salonu, odyovizüel salon, bilgisayar salonu, tiyatro ve aynı zamanda kapalı alan ve açık hava spor tesislerimiz mevcuttur. Öğrenciler yaşlarına, düzeylerine ve uluslararası bir ortam sağlamak için milliyetlerine göre yerleştirilmektedirler.
Öğrencilerimize konaklama çeşidi olarak konuk aileleri, okul yurdu ve öğrenci daireleri sunuyoruz. Konuk ailelerimiz titizlikle seçilmiştir ve okulumuzun ana binasına yürüyüş mesafesinde bulunmaktadırlar. Ayrıca öğrenciler hesaplı yurtlarımızda veya 4 yıldızlı ve özverili çalışanlarımız tarafından idare edilen yurtlarda kalabilirler. Okula yakın olan kendin pişir kendin ye daireleri de mevcuttur. Dostane ve uluslararası bir ortam yaratmak ve yüksek bir standart ve konfor sağlamak adına bütün konaklama olanaklarımız titzilikle seçilmiştir.
Aynı zamanda deneyimli rehberlerimizin eşlik ettiği, öğrencilerimizin yararına olan ve kültürel ve boş vakit aktivitelerine geniş yer verildiği değişik gezi programları organize ediyoruz.
Misyonumuz uzun yılların verdiği ders deneyimini en yeni ders yöntemleriyle birleştirmek ve böylelikle her öğrenciyi düşünerek ve her öğrenci için özel hazırlanmış çeşitli kurslar sunmaktır.

Ayrıntılı Bilgi İçin : www.linkenglishschool.com